Wybierz język: Język polski Język niemiecki Język angielski

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Firma MiP Data Recovery posiada bardzo bogate doświadczenie obejmujące odzyskiwanie danych z macierzy. Wykonamy odzyskiwanie danych z macierzy pracujących we wszystkich konfiguracjach RAID przywracając dane lub w niektórych przypadkach pierwotną sprawność macierzy przed awarią, zapobiegającą reinstalacji i konfiguracji.

Macierz to zestaw dysków fizycznych połączonych w jeden dysk logiczny gdzie dane sa porozkładane na wszystkich dyskach fizycznych w taki sposób aby przy awarii jednego (losowo uszkodzonego nośnika) była możliwość ich odtworzenia bez utraty jakiegokolwiek bitu informacji.

Macierz stosowane są równierz do wielokrotnego zwiększania pojemności dysku poprzez połączenie wielu w różnych konfiguracjach celowo do tego zrobionych. Inna ważną przyczyną wykorzystywania macierzy są macierze używane by zwielokrotnić prędkość zapisu informacji. Komputer wtedy zapisuje informacje na wielu dyskach jednocześnie i jego przepustowość wzrasta to takiego pułapu, że dane zapisuja się w czasie rzeczywistym, co jest przydatne gdy są obrabiane duże transfery danych np. w filmach. Taka macierz to raid 0. Odzyskanie danych z macierzy RAID 0 jest niejednokrotnie niemożliwe z uwagi na nieodwracalne zniszczenie jednego dysków z uczestników takiego rozwiązania.

RAID (Redundant Array of Independent Disks) nadmiarowa macierz niezależnych dysków. Specjalny układ połączenia dysków stworzony w celu specjalnych zastosowań.

Typy macierzy RAID:

MiP Data Recovery Sp. z o.o. otrzymała dotację w ramach
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Działanie 8.2 dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Więcej informacji o Dotacji znajdą Państwo pod poniższym linkiem: Dotacja

Innowacyjna gospodarkaUE

Array

Copyright © MiP Data Recovery. Wszelkie prawa zastrzeżone.