Wybierz język: Język polski Język niemiecki Język angielski

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 2

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Firma MiP Data Recovery posiada bardzo bogate doświadczenie obejmujące odzyskiwanie danych z macierzy. Wykonamy odzyskiwanie danych z macierzy pracujących we wszystkich konfiguracjach RAID przywracając dane lub w niektórych przypadkach pierwotną sprawność macierzy przed awarią, zapobiegającą reinstalacji i konfiguracji.

RAID (Redundant Array of Independent Disks) nadmiarowa macierz niezależnych dysków. Specjalny układ połączenia dysków stworzony w celu specjalnych zastosowań.

RAID 2

  1. Budowa

    Zapisane na dyskach dane mają formę paskowaną (na pasek przypada jeden bit). Niezbędnym jest 8 powierzchni do obsługi danych i dodatkowe, które służą przechowywaniu informacji niezbędnych do korekcji błędów (generowanych za pomoca kodu Hamminga). Ich liczba jest proporcjonalna do logarytmu liczby dysków przez nie chronionych. Pojemność RAID 2 to suma pojemności wszystkich dysków służących przechowywaniu danych. Zachowują się one jak jeden pojedynczy dysk.

  2. Opis działania

    Wysokie koszty generowane przez RAID 1 związane z jego nadmiarowością sprowokowały do stworzenia RAID 2, który polega na korekcji błędów. Kod Hamminga określa błąd na bicie. Rozdzielenie informacji na dyski odbywa się na poziomie bitu. Każda informacja wymaga tutaj dostępu do wszystkich dysków. Małe wielkości bloku paskowania powodują, iż opłacalnym staje się w tym przypadku użycie dysków pozwalających na synchronizację obrotów. Operacje zapisu są wielokrotnością rozmiaru sektorów pomnożonych przez ilość dysków. Na dyski trafiają całe sektory.

  3. Zastosowanie

    Odpowiedni dla serwerów UNIXowych zawierających duże, złożone pliki.

MiP Data Recovery Sp. z o.o. otrzymała dotację w ramach
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Działanie 8.2 dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Więcej informacji o Dotacji znajdą Państwo pod poniższym linkiem: Dotacja

Innowacyjna gospodarkaUE

Array

Copyright © MiP Data Recovery. Wszelkie prawa zastrzeżone.