Wybierz język: Język polski Język niemiecki Język angielski

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0

RAID 0

Macierz musi składać się przynajmniej z dwóch dysków. Wielkość takiej macierzy to iloczyn dysków z których składa się macierz z tym, że brana jest w nim wielkość najmniejszego z uczestników macierzy. Macierze RAID 0 powinny być używane do obróbki zabezpieczonych kopią danych. Dane na takiej macierzy zapisywane są paskowo co np 128 sektorów. (rys. poniżej)

Odzyskiwanie danych z macierzy raid 0

 

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid 0

 

Uwaga !!!

Jeżeli uszkodzi się jeden z dysków macierz traci dostęp do danych.

Nie wolno z uporem i determinacja włączac takiej macierzy jeśli ona zgłasza błąd jednego z dysków twardych lub nie jest wykrywana przez system operacyjny.

Może doprowadzić to do bezpowrotnej w sensie odzyskiwania danych z macierzy, utraty dostępu do danych tego właśnie uszkodzonego dysku twardego.

Odzyskiwanie danych z macierzy Raid 0

Widzimy na powyższym obrazku jak wygląda macierz bez jednego dysku. Dane nie są spójne ponieważ posiadaja puste obszary. Odzyskanie danych gdyby nawet udało ję poskładać główna tablice alokacji (mając stripe block = 1024 sectory oraz pofragmentowane kawałki tablicy na sprawnych dyskach) to nie będą one przedstawiały żadnej wartości ze względu na ich niepełna zawartość. Odzysk danych w takim przypadku jest niemożliwy.

MiP Data Recovery Sp. z o.o. otrzymała dotację w ramach
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Działanie 8.2 dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Więcej informacji o Dotacji znajdą Państwo pod poniższym linkiem: Dotacja

Innowacyjna gospodarkaUE

Array

Copyright © MiP Data Recovery. Wszelkie prawa zastrzeżone.